baner_main3

„Faktycznie”

baner_main3

Żeby jakaś gazeta utrzymała się na rynku, ktoś musi ją kupować. Tak, wiem – filozofia w stylu Kazimierza Górskiego, który zabłysnął m.in. takimi powiedzeniami, jak:

Piłka jest okrągła a bramki są dwie.

Czasami się wygrywa, czasami się przegrywa a czasami remisuje.

Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.

Według moich obliczeń, jeżeli oni po przerwie nie strzelą drugiej bramki, to bardzo trudno będzie im strzelić trzecią.

No ale kto nie lubił Górskiego?

I to ostatnie przytoczone przeze mnie powiedzenie ma w tym wypadku sens najgłębszy. Bowiem według moich obliczeń jeśli nie będziemy kupować gazety „Faktycznie”, to nie będzie kolejnych numerów. A prasowego rynku wcale nie zalewają antyklerykalne gazety. Postanowiłam więc prosić Was drodzy Czytacze o wsparcie. Skoro katolików stać na rzucanie na tacę, to czy nas nie stać na kupienie tygodnika, który obnaża obłudę KK i jego funkcjonariuszy, który publikuje to, co nas ateistów czy po prostu racjonalistów interesuje najbardziej, w którym piszą takie osoby jak Piotr Szumlewicz, Jan Hartman, Piotr Ikonowicz, Anna Grodzka, Anna Dryjańska, Andrzej Rodan, Agnieszka Abemonti-Świrniak i wielu innych?

Na deser zostawiłam sobie Adama Ciocha – redaktora naczelnego. Od jego krótkich tekstów, ale jakże trafnych, rzucających inne światło na wiele znanych nam spraw, zaczynam każdy czwartek.  Wy też możecie, choć aż ciśnie mi się na usta słowo: „powinniście”. Bo Kazimierz Górski powiedział kiedyś:

Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Nie dajmy zabrać sobie piłki.

  • And

    i tak pięknie rozbijamy jedność. załóżcie jeszcze z pięć gazetek, a wszystkie będą warte tyle co papier na nie przeznaczony. a potem padną, ku chwale epidiaskopu

  • Zbigniew Woźniak

    Kupowałem od lat Fakty i Mity a teraz kupuję także Faktycznie czyli już obie te gazety. Trochę trudniej jest mi wyrobić się z przeczytaniem całości.