20160925_114319

W tygodniku „FiM” piszą…

20160925_114319

W piątek ukazał się kolejny nr „Faktów i Mitów” a w nim m.in.:

 • Magdalena Finn o polskich sądach – grzechach sądownictwa i fatalnych sędziach.
 • Andrzej Kropek o prywacie plus:

„Dygnitarze PiS na pokaz modlą się pod figurą, a diabła mają za skórą! Właśnie wyszło kolejne szydło z worka (uwaga, nie mam na myśli striptizu bieżącej szefowej rządu). Premier herbu „Broszka”, na polecenie samozwańczego „naczelnika państwa” Kaczyńskiego, szybko zepchnęła z posady ministra skarbu Dawida Jackwiewicza.”

oraz o rodzicach bez serca, czyli tych, którzy unikają płacenia alimentów na własne dzieci:

„Ściągalność alimentów w Polsce wynosi 11-22%, 300 tys rodziców nie płaci alimentów, MILION dzieci nie otrzymuje zasądzonych alimentów, 330 tys dzieci wspiera Fundusz Alimentacyjny.”

 • Jerzy Dolnicki o tym, co PiS wyrabia z sądami:

„Tego rodzaju „równość wobec prawa” przerabialiśmy w Polsce ostatnio w czasach stalinizmu. Te czasy mają powrócić za sprawą wycierających sobie gębę prawem, a także sprawiedliwością. Gdyby tak się stało, to wskazani przez PiS będą w sądach wygrywać, a reszta Polaków dostanie w tyłek.”

 • Katarzyna Angis o bezkarnych alimenciarzach. Szczególnie dla kobiet i to o mocnych nerwach:

„Bartek jest z „zawodu” prokurentem. Jeździ drogimi samochodami, mieszka w luksusowym apartamencie w modnym rejonie Warszawy. Piotr jest z zawodu „cierpiarzem”: żyje z opisywania swoich kolejnych nałogów i krytykuje państwo za brak wsparcia dla takich jak on. Paweł jest popularnym publicystą lewicowym: obrońcą praw mniejszości i zadeklarowanym feministą. Marek utrzymuje się z „krytyki systemu” i ma ambicję stać się najpopularniejszym obrońcą proletariatu. I jeszcze Mateusz – żyje z obrony demokracji. To nie są fikcyjne postacie – choć imiona niektórych zostały zmienione. Łączy ich to, że nie płacą alimentów na własne dzieci!”

 • W dziale „Nauka i technologia” redagowanej przez Jakuba Kacprzaka jedna z najciekawszych dla mnie informacji:

„Kolejne badania (…) potwierdziły tezę, że inteligencję człowiek dziedziczy po matce. (…) Naukowcy podkreślają jednak, że wysokość IQ jest zależna od genów w 50 procentach. Na pozostałą część decydujący wpływ mają: środowisko, w którym dziecko się wychowuje, dieta, styl życia.”

Kiedy weźmiecie pod uwagę, że sama wychowałam mojego syna, zrozumiecie, dlaczego nie w 50 procentach a w 100 się z tym zgadzam 🙂

 • Samuel Grohman o tym, że imigranci nie marzą o naszym kraju. To akurat chyba oczywiste dla każdego myślącego człowieka. Skora nam nie żyje się łatwo, jak miałoby się tu żyć im?
 • Dariusz Kędziora w dziale „Heretykon” pisze o burkinistkach atakujących na plażach a młodzi ateiści w wieku od 15 do 21 lat piszą o tym, co dla nich oznacza antyklerykalizm.
 • Piotr Gadzinowski o tym, że Polska szykuje się do wojny:

„Zachód jak zawsze pomoc obieca, ale spasionego dupska nie ruszy. A oni podpalą nam dom, Suwałki od macierzy oderwą, resztę kraju podzielą i jeszcze prawo szariatu zaprowadzą. A potem ich mężczyźni zgwałcą nasze kobiety. A ich kobiety zaleją nas swoimi dziećmi. I jeszcze warszawską świątynię Opatrzności Bożej na okazały meczet przerobią.”

 • Igor Suchan o tym, skąd się wzięła polskiej bieda.
 • Agnieszka Barbara Bednarz żartobliwie o szkodliwych bajkach dla dzieci:

„Brzydkie Kaczątko. Kaczki, a kaczątka w szczególności, nie mogą być brzydkie! Potwierdzi to każdy entuzjasta PiS. Są piękne i kochane. Oczywiście oprócz kaczora Donalda.”

 • Daniel Tokar o tym, kto ile ugrał na filmie „Smoleńsk”.
 • Artur Cecuła w cyklu „Niewierzący w Polsce” o Stanisławie Lemie.
 • Joanna Senyszyn o świętych:

„Kościół coraz częściej czyni świętymi niegodnych nawet miana człowieka. Jakim wzorem do naśladowania ma być obłąkana sadystka, psychopatyczny masochista, obrońca pedofilów czy całe zastępy zwyczajnych szaleńców?”

Gorąco polecam!