owsiak

Taki piękny strzał w kolano…

Walec zwany Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy wkrótce rusza. Mam oczywiście na myśli jedynie kolejny finał, ale czyż nie będzie on tym razem wyjątkowy? Będzie – głównie dzięki niefortunnej wypowiedzi pewnego posła mocno związanego z obecną władzą, który był łaskaw nazwać walec orkiestry „hecą”, a także niedwuznacznie zagroził konsekwencjami urzędnikom chcącym w jakikolwiek sposób ów walec wspomóc…

Czy może być coś piękniejszego? Oto nie roniąc nic z podstawowego celu Orkiestry, a więc zebrania środków na zakup kolejnego sprzętu dla szpitali, uczynił z niej jakże dobitny miernik… braku poparcia dla obecnego rządu! Toż to niemal referendum – wszak puszki będą obecne w całej Polsce na wyciągnięcie ręki! Wrzucając datek nie tylko pomagasz chorym i ratujesz życie, ale także demonstrujesz swój sprzeciw wobec władzy! Tego nie wymyśliłby nawet Owsiak i założę się o dowolną sumę, że Orkiestra zbierze rekordowo dużą kwotę. Skoro wielkość wrzuconego datku ma być jednocześnie wyrazem skali sprzeciwu wobec antydemokratycznej władzy, to czy można w ogóle wymyślić lepsze „napędzenie” tej szlachetnej idei?

Chyba nie i byłbym za tym, żeby przy każdym zakupionym przez Orkiestrę sprzęcie, co nie wątpię że nastąpi,  znalazła się ta informacja:
Te urządzenie zakupiono także dzięki bezmyślności posła Pięty.

Pozostaje mi tylko życzyć panu posłowi trwania w tej owocnej bezmyślności – podejrzewam, że dla wielu ludzi jej efekty będą bezcenne, a skoro przy okazji możemy co nieco tej pozbawionej wszelkich demokratycznych hamulców władzy powiedzieć, to należy z tego skorzystać.
Chwała ci pośle Pięto!

PS Doszły mnie słuchy, że także i partia Razem ma szczerą ochotę sprawdzić możliwość zatrzymania walca Orkiestry. No cóż – w tym wypadku to walec raczej niczego nie zauważy, a Razem „na dobre” nie wyjdzie na pewno. No ale niech się prasują…

 • ratus

  „Bedzie wyjątkowy”, „założę się, że … „, „podejrzewam że …” – no pieknie, pogratulować znakomitego samopoczucia i umiejętności wróżbiarskich. Ja bym to nazwał sprzedawaniem skóry na niedźwiedziu i fetowaniem triumfu przed startem wyścigu. Oby się nie okazało, że przypadkowy splot okoliczności (chocby wredna pogoda), spowoduje gorszy niż zwykle dorobek akcji Owsiaka (czego mu nie życzę, ale mam świadomość, że dobra passa zawsze się kiedyś kończy).

  Poza tym – kto to taki – Pięta? Jaki mam powód uważać, że jego jakakolwiek wypowiedź może mieć większe znaczenie niż pierdnięcie w huraganie?

  A że inne partie i partyjki chca upiec swoja bułę przy ognisku Owsiaka, to żadna nowina…

  • Elżbieta Kunachowicz

   …i big lika za zdanie: Poza tym – kto to taki – Pięta. Gdyby w przeszłości media więcej zważały na to komu oddają głos i mikrofon… Ale odkąd o programie decyduje oglądalność, a nie jego zawartość merytoryczna i formalna …to mamy co mamy mówiąc krótko.

 • Leszek Salomon

  A gdzie to pytanie?
  A już widzę – „doszły mnie słuchy” jasno wskazuje na plotkarski charakter inormacji – nie biorę odpowiedzialności za tę informację (ona się potwierdzi albo nie) i myślę że to jasno z tekstu czy choćby z przytoczonego ze zwrotu wynika…

 • Elżbieta Kunachowicz

  Zadałam pytanie autorowi, ale milczy. Cóż normalni ludzie śpią o tej porze- czasem o tym zapominam… Tym niemniej czekam na odpowiedź..

  Niezależnie zaś od tego, jakie stanowisko zajmie Razem w sprawie WPOŚP-u i czy w ogóle jakieś zajmie, bo mogę sobie wyobrazić, że wcale nie musi, chciałbym tylko zwrócić Ci Leszek uwagę, że pisząc:

  „Doszły mnie słuchy, że także i partia Razem ma szczerą ochotę…” stawiasz tą partię w jednym rzędzie z Piętą i Pisem.

  Pisząc dalej : „Razem ma szczerą ochotę sprawdzić możliwość zatrzymania walca Orkiestry…” trochę się ośmieszasz – partie mają poważniejsze problemy do rozwiązania, a WOŚP świetnie sobie poradzi bez sztucznej beki ,

  natomiast tu już w ogóle nie rozumiem Cię : „No cóż – w tym wypadku to walec raczej niczego nie zauważy,..” zdecyduj się wreszcie – gówniana partia, czy gracz, którego zdaniem wszyscy są zainteresowani …

  i po co te pogróżki : „a Razem „na dobre” nie wyjdzie na pewno…” – spokojna Twoja rozczochrana …

  PS.: A mnie nie doszły słuchy, że nie lubisz partii Razem, i nie twierdzę wcale , ale być może jest jakiś interes w tym co piszesz… jak sądzisz wyjdzie nam to na dobre?

  • Zbigniew Woźniak

   Moja prywatna i nieistotna dla sprawy informacja to ta, że nie przepadam za Razem. Znam wiele przykładów ich wypowiedzi, w których nie wykazywali nawet cienia zrozumienia obecnej sytuacji politycznej i podgryzali opozycję, którą – nie da się tego chyba inaczej zrozumieć – traktują jako konkurenta.

   Każdy, kto może coś zrobić w polityce i nie chce lub nie umie zrezygnować z własnych aspiracji, nie zasługuje na moją pozytywną ocenę. Bo ważne jest tylko to, co się robi, w jaki sposób oddziałuje się na rzeczywistość.

   Zarzut w stosunku do autora wydał mi się za bardzo agresywnie przedstawiony. Chyba kierowały Tobą emocje. To niedobrze, bo gdy się coś zarzuca oponentowi, trzeba samemu nie mieć skazy.

   Piszę to wszystko jako obserwator wpisów, staram się być obiektywny. Pozdrawiam.

 • Elżbieta Kunachowicz

  A skąd znasz stanowisko Razem? O ile mi wiadomo jeszcze takie się nie ukazało.

  Natomiast pomysł by zawartość puszki WOŚP-u stanowiła skalę społecznego sprzeciwu jest przedni. Chciałabym zobaczyć minę Pięty hehe

  • Z tego co wiem nie popieracie doraźnych rozwiązań, tylko chcecie zmian systemowych, Leszek napisał że” Razem ma szczerą ochotę sprawdzić możliwość zatrzymania walca Orkiestry” co uważam za nieporozumienie, więc zgodnie z prawdą odpisałem, że z tego co wiem tak nie jest. I to wszystko.

   • Elżbieta Kunachowicz

    pytanie nie było do Ciebie Mariusz tylko do autora tekstu powyzej

 • Z tego co wiem to nie tyle co zatrzymać ale zwrócić uwagę, że nie popierają działań polegających na łataniu opieki zdrowotnej, że zamiast tego trzeba dążyć do dobrych rozwiązań systemowych. Myślę, że nie są przeciwni działalności charytatywnej, bo to by było zaprzeczeniem lewicowości.

  Jak dla mnie to znowu dziwaczne zwrócenie uwagi na coś co wszyscy wiedzą. Myślę, że do czasu tych dobrych rozwiązań systemowych to droga jeszcze daleka i wypada wspierać rzeczy pożyteczne.

  • Elżbieta Kunachowicz

   Powinni być przeciwni działalności charytatywnej z założenia – budżet socjalny musi się bilansować i zapewniam Cie, że Polskę stać na wysoki poziom nauki, edukacji, opieki zdrowotnej i kultury – tylko, ze pieniądze do tych sektorów nie docierają. I w tym sensie Razem jest przeciwko wielkim akcjom zbierania kasy. W tym nie ma nic osobistego jak chodzi o samego Owsiaka- wszyscy go cenimy i szanujemy.