Przechwytywanie

„Zupełnie Nowy Testament”

Opis dystrybutora:

„Zupełnie Nowy Testament” to komedia w reżyserii Jaco Van Dormaela („Mr. Nobody”, „Ósmy dzień”) z Benoît Poelvoorde („Nic do oclenia”), Yolande Moreau („Serafina”) i Catherine Deneuve w rolach głównych.

Gdzie mieszka Pan Bóg? W Brukseli. Z rodziną, którą tyranizuje. Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Do czasu. Jego córka Ea nie może go już znieść i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu z komputera hasła i wszystkie tajemnice, dzięki którym będzie mogła urządzić świat zupełnie od nowa.

Wywiad z twórcą:

Rzadko tak często słyszę w kinie śmiech. Realizacja inteligentnej, autentycznie bawiącej komedii to sztuka, która nie każdemu się udaje.

Gdy pisaliśmy scenariusz, staraliśmy się wzajemnie rozbawić. Podrzucaliśmy sobie różne szaleństwa w myśl słów Woody’ego Allena: „Jeżeli Bóg istnieje, to musi mieć dużo dobrych wymówek dla wszystkiego, co się nam przydarza każdego dnia”. Pamiętam, że kiedyś zastanawiałem się czasami dlaczego Bóg nie ratuje ludzi, tylko robią to superbohaterowie….

źródło

 • Tomek Lubelski

  Film wyśmienity. Na początku komedia a potem zaczyna robić się coraz bardziej psychologiczny.

 • Elżbieta Kunachowicz

  Właśnie wróciłam z kina – doskonała zabawa! Myślałam, że to będzie znowu sprzedawanie idei boga w atrakcyjnej formie, ale nie. Naprawdę dobrze się uśmiałam. Rechotałyśmy z przyjaciółką i jeszcze jeden gościu na sali …ale reszta widzów złowieszczo milczała – to niepokoi.

  Gdyby ten film wymyślili w USA – zakończenie byłoby jak zwykle całkowitą klęską…na szczęście to inna produkcja …

  • Dobry wieczór czy weźmie pani udział w naszej ankiecie? Ok milczenie uznaję za zgodę.

   Czy o filmie dowiedziała się pani od?
   1. Sąsiadki
   2. W pracy.
   3. Na rynku
   4. Czy może z portalu polskiateista.pl?
   pytanie dodatkowe
   5. Z Frondy