Objawienia w Fatimie

sanctuary-693102_960_720Minęły uroczystości związane ze stuleciem objawień fatimskich. Nadal pozostaje pytanie, czy w coś takiego człowiek myślący racjonalnie może wierzyć?

Władze kościelne uznały objawienia w Fatimie za autentyczne, tzn. uznały, że Matka Boska rzeczywiście objawiła się trójce dzieci w wieku 7-10 lat. Jednocześnie mówią, że katolik nie ma obowiązku w nie wierzyć, bo to tzw. objawienie prywatne. Katolik ma obowiązek wierzyć tylko w objawienie publiczne, boże, jakie stanowić mają czyny i słowa samego Boga, które – dodajmy – do wierzenia podają władze Kościoła, a nie sam Bóg. Co za galimatias.

Sadzę, że najlepiej nie wierzyć w żadne objawienia, opętania przez szatana, cudowne uzdrowienia, ani w duchy, wróżby, czary, magię itp.

A co do objawień fatimskich, to trudno w ich autentyczność uwierzyć, jeżeli tylko przyjrzymy się podstawowym faktom. Poświęciłem na to sporo czasu, swoimi uwagami dzielę się w artykule sprzed tygodnia: „Stulecie objawień fatimskich już za chwilę!!”https://polskiateista.pl/cwiceniezateizmu/stulecie-objawien-fatimskich-juz-chwile/