Ciemny lud? Podwójna manipulacja.

„Ciemny lud to kupi”

Mam dziś do Ciebie pytanie. Czy czujesz się burakiem, głupcem, kretynem, ciemniakiem, częścią bezwolnego tłumu?

Jeśli tak, to media i polityka w Polsce układa się pod ciebie. Powinieneś być zadowolony i szczęśliwy.

Jesteś?

Nie? To dlaczego oglądasz tv? Ona już nie oferuje od dawna niczego dla Ciebie, wszystko robi pod idiotów. Pracują tam ludzie, którzy wierzą, że ciemny lud to kupi. Boją się robić rzeczy wartościowe, boją się mówić prawdę, zapraszać ekspertów, przedstawicieli prawdziwej kultury i sztuki, nie zajmują się edukowaniem i sianiem dobrych idei prospołecznych, nie nawigują kampanii na rzecz rozwoju jednostki i grup – bo, jak twierdzą Ty nie istniejesz – nie ma takich jak Ty odbiorców, w każdym razie nie ma ich aż 2,5 mln.- bo tylu trzeba zyskać oglądaczy, żeby utrzymać swój program na antenie. I nie ma nic do rzeczy, że tv publiczna finansowana jest z naszych, społecznych pieniędzy. Twoich także. Mamy tzw. demokrację, co w polskim rozumieniu tłumaczy się jako dyktaturę większości, czyli motłochu – i za pieniądze także tego motłochu robi się takie media jakie ten motłoch chce mieć.

fotogender2

Czy to wszystko prawda? Czy możliwe, że ci ludzie nigdy nie słyszeli o czwartej władzy? Mam uwierzyć, że nie są świadomi swojego walnego udziału w produkcji ciemnego ludu? Że nie znają socjotechnik ogłupiania odbiorcy, że wreszcie, nie czują się za ten stan rzeczy odpowiedzialni? I pytaniem tym obejmuję wszystkich przedstawicieli mediów także dziennikarzy z TV Republika. Nawiasem mówiąc, śmiesznie brzmią pretensje wyrażone pod adresem red. Lisa, gdy jednocześnie bezczelnie, dokładnie to samo robią w swoim programie. Najwyraźniej dziennikarze wszystkich opcji politycznych uważają swoich widzów za idiotów.

Tomasz Lis o ” dzikim kraju….

Kulisy manipulacji TVR

 

A tu robią z nas idiotów dziennikarze – miłośnicy Korwina

Najzabawniejsze w tym materiale jest to, że pokazuje on manipulację TVN-u, który pastwi się nad biednym Korwinem, kroi jego wypowiedź niemiłosiernie itd…znamy te numery, wiadomo o co chodzi. Ale jednocześnie, zanim nam cokolwiek autor pokaże, już nami wspaniale manipuluje. Jak? Tak:

Witam serdecznie

Film ten kieruję przede wszystkim do

przeciwników Janusza Korwin-Mikkego

uważających go za oszołoma i

niezrównoważonego człowieka.

Pokażę Wam kilka materiałów a Wy ocenicie

co o tym myśleć

I faktycznie pokazuje chamską manipulację TVN-u, ewidentnie przekaz sfalsyfikowany, ale, w powyżej cytowanym powitaniu, od razu ustawia  percepcję odbiorcy po swojemu, kierując jego uwagę na kwestię najczęściej powtarzanej w opinii publicznej tezy : Korwin to oszołom o niezrównoważonej psychice. I jeszcze do tego wciska nam kit, że sami będziemy oceniać to, co nam pokazuje ten jego materiał.

mikrofony

Oglądamy. Widzimy to całe draństwo TVN-u i oceniamy – ” kurna! faktycznie! to manipulacja- ktoś tu robi z Korwina idiotę! „ Manipulacja zaczyna działać, tylko, że tym razem na nas, to z nas się tu robi idiotę. I mamy cudowną zmianę nastawienia – nagle Korwin już nie jest dla nas oszołomem i niezrównoważonym psychicznie człowiekiem, tylko ofiarą wrednej manipulacji jego przeciwników. Bingo! Cel osiągnięty! Brawo! Należy się premia za kreatywny pomysł na kampanię wyborczą.

Tylko jedno się ani o cal nie zmienia – Korwin nadal jest oszołomem i niezrównoważonym psychicznie człowiekiem. Nawet jeśli TVN, czy inne media manipulują w oczywisty sposób, nie ma to, tak naprawdę, wpływu na to, co sobą reprezentuje ten polityk. Ale na nasze nastawienie już tak. Tego typu zasłony dymne mają oczadzić nas wystarczająco skutecznie, przynajmniej do czasu wyborów, by nawet dotychczasowi przeciwnicy Korwina zagłosowali na niego. Sprytne? Jasne, że tak.

A piszę o tym w celach edukacyjnych, bo taką misję ma ten portal. Nie ma innego powodu. Polityką się nie zajmujemy, ale społeczną aktywnością już tak. Niedługo ważne wybory, a podobno politycy żyją w przekonaniu, że wyborca wiele wybaczy, ale nigdy, przenigdy nie wybaczy, jeśli się mu powie prawdę. Tak twierdzi Tomasz Lis. Czy ma rację? Chciałabym, żeby się mylił.