Enfant terrible Europy nie szanuje swojego suwerena, kłamie i szkodzi. Wszyscy widzą, że król jest nagi, a król się bawi w najlepsze.

Fakty są takie:

1.Polska od czasu, gdy rządzi nią niepodzielnie PIS, bojkotuje wszystkie inicjatywy wymagające współpracy w ramach U.E.

2.w ramach tego schematu działania, odmówiła wzięcia udziału w zbiorowych zamówieniach sprzętu i środków osobistej ochrony przed COVID19. Teraz kupujemy to samo znacznie drożej.

3.rezolucja PE ws. „skoordynowanych działań UE na rzecz walki z pandemią COVID-19 i jej skutkami” – ODRZUCONA przez europosłanki i europosłów z PIS

Tam było tylko jedno zdanie o wyborach w Polsce. Cała rezolucja ma ponad 70 punktów, liczy 16 stron. Są w niej zapisy o bezdomnych, o osobach w trudnej sytuacji, o szacunku dla lekarzy i innych, którzy walczą na pierwszej linii frontu z COVID-19, o solidarności z innymi państwami, które najbardziej ucierpiały…

PiS nie umie odnaleźć się w unijnej merytoryce, która jest nakierowana na działania wspólne. Środki z UE na walkę z koronawirusem mają wspierać trzy segmenty:

1. szpitale – zakup sprzętu i potrzebnego wyposażenia
2. wsparcie dla przedsiębiorców, które realnie pomoże uratować ich przedsiębiorstwa, także MSP
3. wsparcie dla pracowników

4.Nie informuje się nas o wielkości wsparcia UE dla Polski, a dostaliśmy największą kwotę pomocy do dyspozycji, bo aż 13 mld Euro z puli 55 mld w skali całej unii. Tymczasem Ziobro:

W piątek, już po głosowaniu w PE, minister Ziobro wyszedł w maseczce i grzmiał, że zamiast zajmować się pandemią, „UE chce się zajmować dalej ściganiem rzekomych braków praworządności w Polsce”. Tak sączą nam jad do głowy, którego celem jest przekonanie Polaków do wyjścia z UE. Politycy PiS krytykując UE obrali taką taktykę i taką linię kontaktu ze społeczeństwem.

5.Każde województwo posiada pulę pieniędzy z UE, ale ich nie wykorzystuje na doposażenie służb celnych, policji, opieki zdrowotnej, ludności, poszkodowanych przedsiębiorców i pracowników. Niewykorzystane środki trzeba będzie zwrócić. To irracjonalne działanie władz lokalnych jest wyrazem lojalności wobec PIS kosztem ludzi. To elementarny brak szacunku i lekceważenie społeczeństwa.

 

Podkarpacie ma 230 mln zł. Jak są wykorzystywane te środki w Pani regionie?

Olbrzymie środki, które mamy na Podkarpaciu powinny być szybko skierowane do firm, szpitali i mieszkańców. Nie słyszałam jeszcze o takich działaniach marszałka województwa. Czytałam jedynie, że ma być dokupiony sprzęt w szpitalach.

Wszyscy skarżą się na brak sprzętu ochrony osobistej, nie tylko w szpitalach, ale na granicy, czy w policji. Ostatnio widziałam na FB maseczkę na wyposażeniu jednej ze służb. Trudno uwierzyć, że taka szmatka spełnia jakiekolwiek normy. Mamy XXI wiek i tak olbrzymie pieniądze przeznaczane są choćby na propagandę TVP, a tutaj takie wyposażenie.

Nie wzięliśmy jako Polska udziału we wspólnych zakupach środków ochrony. Teraz kupujemy dużo drożej. Nie przystąpiliśmy od początku do programu UE ściągania mieszkańców za darmo z zagranicy. I można tak wymieniać….

 jak podaje Onet – jesteśmy jedynym krajem UE, który otrzymał od KE list z prośbą o rzetelne informowanie opinii publicznej o wydatkowaniu unijnych pieniędzy na walkę z COVID-19.

ŹRÓDŁO

 

 

Każdy rozsądny człowiek zapyta – ale o co chodzi PIS?

Prawdopodobnie chodzi im o to, żeby wyprowadzić Polskę z Unii i to z naszym, obywateli poparciem. Stąd blokada na informacje o wielkości pomocy unijnej, stąd lekceważenie ręki którą do nas wyciąga unia, bojkotowanie wszystkiego co unia inicjuje jako ważne projekty wymagające współpracy.

A dlaczego? Dla władzy absolutnej, bo Kaczyński jest psychopatycznym, nienawistnym, nieszczęśliwym osobnikiem, któremu władza ma rekompensować brak poczucia sensu życia. Kawaler, w życiu którego nie było nigdy trwałego związku z kimkolwiek może poza kotem, bezdzietny, pozbawiony zainteresowań czy pasji. Mnie nie dziwi jego sposób działania. Mnie dziwi, że ktokolwiek mógł oddać mu swoje życie do dyspozycji i pomagać temu człowiekowi zajść tak daleko i tak wysoko.

 

 

Panowie i Panie z PIS – czas się opamiętać. Już dziś ciąży na was odpowiedzialność za to, co prezes zrobił z tego kraju waszymi rekami. Jedyną okolicznością łagodzącą może być wasz udział w detronizacji prezesa, tylko czy potraficie się zmobilizować? Dla dobra waszego i suwerena? Bardzo wątpię. Ale równie mocno chcę się mylić w ocenie. To ostatnie chwile na takie działania. Potem już nic nie da się zrobić z infant terrible Europy.

To życzliwe ostrzeżenie. Ostatnie.

 

Kuna2020Kraków