ZHP – oprawa uroczystości kościelnych i ośrodek formatowania przyszłej konserwy.

ZHP- kolejny zdobyty/utracony przyczółek

krzyz-harcerski

Minęło dwa i pół roku – tyle wystarczyło, by utracony przyczółek – wolne od ideologii  ZHP – stało się kolejnym terenem intensywnej indoktrynacji młodych. PolskiAteistapl. ostrzegał rodziców przed tą organizacją. Na próżno. A dziś już nie wiadomo czy ZHP jest dla kapelanów czy kapelani dla ZHP. Jedno jest pewne – naczelniczka tej organizacji robi to co władze polskie – i te w Warszawie i te na prowincji. Składa hołdy panom kapelanom za nicnierobienie, uhonorowuje za osiągnięcia, o których nikt nie słyszał i o których się nie mówi na czym polegały…

ZHP

Nie macie Państwo wrażenia, że wystarczy być … żeby pretendować… otrzymywać… być wyróżnionym..

ZHP demoralizuje dzieci i młodzież, uczy je jak zabiegać o poparcie i kasę u tych możnych panów w koloratkach. To jest tresura do życia w patriarchacie i świecie, obłudnych i dusznych z hipokryzji, stosunków hierarchicznych.

Za PRL-u też tak było. Część harcerzy dawała się omamić perspektywą kariery, nieliczni, ale jednak, wstępowali do PZPR-u z chwilą ukończenia osiemnastego roku życia. Harcerze i harcerki legitymizowali uroczystości państwowe, ale też niektórzy chodzili bez przeszkód i nie ryzykując szykan do kościoła. Ideolo była pewną możliwością, był wybór i za zły, niegodny groził co najwyżej lekki ostracyzm środowiska. Dzisiaj to głównie adoracja kościelnych uroczystości i oprawa eventów w ramach polityki historycznej. Dzieci i młodzież jest wykorzystywana, a nie wychowywana do odpowiedzialności za siebie i innych.

Kolejny obszar gdzie mamy totalnie pozamiatane.

Oto co czytamy na oficjalnym FB pani naczelniczki ZHP :

Dziś w Warszawie odbywa się spotkanie formacyjne kapelanów i duszpasterzy harcerskich, w którym udział bierze ponad 80 kapelanów.

Całość rozpoczęła się Mszą Świętą koncelebrowaną przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego ks. Józefa Guzdka, po której miałam przyjemność wręczyć księdzu Biskupowi najważniejsze wyróżnienie w ZHP – „Niezawodnemu Przyjacielowi”, które jest wyrazem największego uznania Związku Harcerstwa Polskiego dla osób niebędących członkami ZHP.

Ksiądz Biskup wielokrotnie wspierał nasze działania, za co w imieniu zuchów, harcerzy i instruktorów serdecznie mu dziękuję!

Podczas spotkania miałam także okazję wręczyć hm. Mateusz Kubiakowi złotą Odznakę Kadry Programowej, której zdobycia serdecznie gratuluje!

ZHP2