Prasówka tygodniówka

Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (09.12-15.12.2019)
Już PiS-owi dzwony dzwonią/ Mnie nie dzwoni żaden dzwon/Bo takiemu dziś Pis- owi/ Jakie życie taki zgon, zgon, zgon, ta-ra-ra”. Prasóweczka czeka na człowieka, więc…zapraszam

 


1.Nierząd może pochwalić się kolejnym sukcesem. Według ONZ, w najnowszym rankingu jakości życia, Polska zajmuje 32 miejsce. Ależ to powód do dumy. Marzeniem partii rządzącej było, by dogonić jakiś kraj europejski i dogoniliśmy…Grecję. Będą więc teraz kwiatki, władza odtańczy z radości polkę galopkę, a my może przestaniemy się wreszcie czepiać, bo przecież jest cudnie.

statystyki Eurostatu

 


2.A to wredni prokuratorzy. Zachciało im się postawić zarzuty Andruszkiewiczowi za sfałszowanie list poparcia, to teraz wylądują za karę przed sądem dyscyplinarnym. Ziobro nie pozwoli, by ktokolwiek szargał ukochanego naziolka, który teraz robi karierę w ministerstwie cyfryzacji. Naród musi wreszcie zrozumieć, że inne prawo stosuje się wobec swoich, a inne wobec tych „nie swoich”.

 

Tak tak, to ci on we własnej osobie ( przyp.red.)”z każdego matoł – ła  da się zrobić  or – ła”

 

3.Nieugięte stanowisko NieRządu, które postawiło Polskę jako jedyną w kontrze do ustaleń konferencji klimatycznej, niezwykle cieszy naszą rodzimą Solidarność. Związkowcy nie życzą sobie bowiem jakichkolwiek działań w tej kwestii, bo najważniejsza jest stabilność polskiej gospodarki, opartej na węglu. A że ona truje, że susze coraz dotkliwsze, tracimy wody gruntowe, coraz trudniej się oddycha, to wszystko pryszcz. NieRząd dumny ze swego niezłomnego stanowiska, Solidarność usatysfakcjonowana, bo zamiast wydawać kasę na poprawę jakości życia i walkę o nie, lepiej ją rozdawać i pilnować, by wszystko było po staremu.

 

 

 


4.Ależ ten Duda rozbrajająco zabawny. „Wielki pan prawnik” jedzie równo po sędziach, mówiąc o ich hipokryzji i zakłamaniu i walczy ten gość…walczy w obronie Polaków i Konstytucji przed tą straszną sektą. Walczy, wciąż nie widząc, że robi z siebie pajaca. Pewnie nie ma lustra, w którym mógłby się przejrzeć i dostrzec, jak jest żałosny w głoszeniu tych swoich pseudoprawd i w budowaniu swego kapitału wyborczego na manipulacji. Oj ty Dudo jedna, zadudzisz się po uszy, a i tak w końcu wylądujesz w pudle.

 

 


5.W Ustrzykach Dolnych jest taki kanał z kasą, że burmistrz poprosił arcybiskupa Szala, by kuria finansowała jedną lekcję religii z własnej kieszeni. Ten nie zgadza się, ani na ograniczenie zajęć z religii ani na dorzucenie się do ich finansowania. Uważa, że to atak na kościół, wietrzy jakieś nieczyste intencje, a poza tym, to szczyt chamstwa, by ktoś kazał biednemu kościołowi wydawać tak ciężko zarobione srebrniki na swoich katechetów. Może trzeba kościół objąć nowym programem 500 Plus, to wtedy kościół pomoże z tymi lekcjami religii?

 


6.Gdyby ktoś był ciekawy, co się dzieje z lotami byłego marszałka Kuchcińskiego, to uprzejmie informuję, że …nic się nie dzieje. Od ponad 5 miesięcy śledczy badają sprawę, ale, jak widać, jest ona tak zagmatwana i trudna, że wciąż brak efektów ich pracy. Pewnie będzie się ciągnęła i ciągnęła aż ulegnie przedawnieniu, więc Kuchciński może spać spokojnie i cierpliwie oczekiwać na jakąś fuchę, która wynagrodzi mu doznane krzywdy.

 

 


 

7.Stróż polskiej moralności czyli Ordo Iuris składa kolejne zawiadomienie do prokuratury przeciwko funduszowi aborcyjnemu, który uruchomiła w Polsce Aborcja Bez Granic. Fundusz ma pomagać kobietom, którym szpitale odmawiają przeprowadzenia legalnej aborcji. Toż to szczyt bezczelności, bo polska kobieta ma rozmnażać się na potęgę i rodzić ku chwale Ojczyzny i Kościoła. Tako rzecze Ordo Iuris i tak ma być. Amen

 

 


 

8.Radny PiS z Białej Podlaskiej znalazł nowego wroga katolickiej Polski. To…joga. Nie życzy więc sobie, by włodarze miasta finansowali zajęcia jogi w parku Radziwiłłowskim, bo to grzech. Zaczyna się od jogi, a za chwilę wrogiem nazwie się każdego, kto tę jogę uprawia. Teraz czekam aż w innych miastach zaczną wyznawcy Polskiej Instytucji Kościelnej, wspierani przez polityków partii rządzącej urządzać protesty pod klubami, w których ludzie poddają się medytacji, by poprawić sobie komfort własnego życia. Mało tego, zaczną być ścigani przez policję, stawiani przed sądem i będą wpisani na listę eliminacyjną, obok sędziów, opozycji, niepokornych dziennikarzy, homoseksualistów, uchodźców czy wrednych nauczycieli. Za chwilę okaże się, że wrogów narodu w Polsce jest więcej niż tego narodu, który dla PiS się liczy.

 

 

 

 

PiS na swych glinianych nogach coraz bardziej się chwieje, coraz mocniej zanurza się w obłędzie, coraz częściej pokazuje, że już ledwo dycha, ale wciąż próbuje udawać macho. Wciąż próbuje przekonać nas, że ma pomysł na Polskę, patent na jej przyszłość, jest nieomylny i świetnie wie jak rządzić. I wciąż wierzy, że mu się uda.


Źródło informacji
1.
https://www.o2.pl/…/polska-jak-grecja-onz-opublikowala-nowy…
2. 
https://www.tvn24.pl/adam-andruszkiewicz-i-sfalszowane-podp…
3. 
https://wiadomosci.onet.pl/…/propozycje-klimatyczne…/9f1d22p
4. 
https://wyborcza.pl/7,75398,25514055,preyzdent-duda-atakuje…
5. 
https://www.fakt.pl/…/w-ustrzykach-dolnych-nie-ma-p…/c7gvf8d
6. 
https://wiadomosci.wp.pl/loty-marszalka-marka-kuchcinskiego…
7. 
https://wyborcza.pl/7,162657,25506226,ordo-iuris-juz-sciga-…
8. 
https://koduj24.pl/radny-pis-z-bialej-podlaskiej-joga-to-g…/